איך לסדר את הלגו של הילדים

הרבה פעמים פונים אליי עם שאלות לגבי אחסון של לגו. משחק מאוד פופולרי בהרבה בתים עוד מהימים שהיינו ילדים אבלפתרון אחסון נכון- זה עוד לא מצאו! אז גילוי נאות- גם אצלי בבית עברנו כמה גלגולים עם הדרך שאנחנו מאחסנים ואני חייבת להגיד שאני לא אשת בשורות.


מתחילים בקטנה הרי- ילד אחד שיש לו קופסא שניים ואנחנו עוד תמימים וחושבים שיהיה אפשר לשמור על זה בתצוגה על המדף. רעיון חמוד שיש ילד אחד עם גג חמישה דגמים אבל מה קורה עם שלושה ילדים שלכל אחד כמה עשרות? או שהכייף של הילדים לשבור את זה אחד על הראש של השני ולכו תמצאו עכשיו את ההוראות והחלקים להרכיב מחדש?? ואיפה שומרים את החלקים הסורררים? ומה עם יש ילד יותר קטן שיכול לבלוע חס וחלילה חלק או סתם אוהב לשחק בגודזילה בפינת הלגו!? בעיה.

אז קיבצתי את אפשרויות האחסון שאני מצאתי מועילות לי וללקוחות שלי בהתאם לגילאים, לכמויות ולהרגלי המשחק שלהילדים:

ילד יחיד- הרבה דגמים. במקרה הזה אפשר לעשות ממש מקום לתצוגה, זה יכול להיות בכוורת, ספריה או על מדפים( גם בתוך הארון) ועוד מקום למשחק חופשי, זה יכול להיות בשולחן שממש מיועד לזה או על רצפת החדר. את החלקים בתפזורת שמים בקופסאות אחסון מפלסטיק. אם יש איזשהו הגיון אפשר לנסות לסדר לפי דמויות או נושאים שונים ולמתקדמים-צבעים אבל מנסיון זה עובד רק אם לילד עצמו ישOCD ובאמת ישמור על הסדר- זה כמעט ולא קורה.

משפחה עם יותר מילד אחד עם דגמים שונים פלוס עולל שיכול עדיין להכניס לפה ואוהב לשבור לאחים שלו- פה מתחילה הבעיה.

מצד אחד צריך שיהיה מאוחסן גבוה שהקטן לא יגיע ומצד שני צריך להיות נגיש לגדולים.

מה הפתרון? אז הדגמים הגדולים המוגמרים נמצאים במדפים הגבוהים והקופסאות עם החלקים בתפזורת מאחסנים בקופסת פלסטיק סגורה. זה לא הפתרון המושלם אם הילדים רוצים לשחק בדגמים, מבוגר צריך להוריד אותם כל פעם אבל אם הילד מספיק גדול ואחראי הוא יכול ע גם לקחת שרפרף ולהוריד בעצמו. בבתים שלכל ילד יש חדר פרטי אפשר לנסות לשים את הלגו במקום מוסתר יחסית אבל נגיש בארון לגדולים.


עוד כמה טיפים קטנים לשמירה על הסדר של הלגו:


*את הקופסאות המקוריות זרקנו אבל את ההוראות אתם יכולים לשמור זה לא תופס הרבה מקום ואין לדעת אם אחד שחשוב לליבם יתפרק וירצו לתקן. בכלל יש כאלו שנהנים מלפרק ולבנות שוב.

*שקיות זיפלוק יעזרו לכם לשמור על דגם שהתפרק עם ההוראות שלו בצורה שחוסכת מקום. יש כאלה ששומרים בקופסאות אבל שוב, אם יש הרבה זה מאתגר לאחסון.

*הידעתם! אפשר להדביק את החלקים. מומלץ במיוחד באלו המורכבים. בעזרת סופר גלו בחלקים העדינים אפשר לחזק את הדגמים. זה עוזר!

*קיימים משטחי לגו גדולים יחסית שעליהם אפשר להניח כמה דגמים ביחד ויכולים לעזור בשמירה על הסדר או כבסיס לפינת לגו כמו בתמונה